خاطرات من و برنامه نویسی

یادگیری زبان های برنامه نویسی

 

استفاده FBI از آیفون برای انگشت نگاری

 

نوع مطلب :خبر ،تصاویر ،برنامه های موبایل ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

پلیس FBI امریکا قرار است برای مبارزه با مجرمان، اسکنر اثر انگشتی که در گوشی*های جدید آیفون تعبیه شده است را مورد آزمایش قرار داده تا از آن در مبارزه با جرم و جنایت استفاده کند.
در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری رو بخوانید.....
با هزینه*ای در حدود 599 دلار، ماموران اجرای قانون می*توانند محیطی تحت عنوان FbF mobileOne را روی گوشی*های آیفون خود داشته باشند، محیطی که در آن ابزار اسکن اثر انگشت فراهم شده و علاوه بر آن این قابلیت را دارد که به پایگاه داده*های مرکزی پلیس جنایی متصل شده و اثر انگشت مجرم را با اثر انگشت*هایی که از مجرمان با سابقه در دیتابیس مرکزی موجود است تطبیق دهد. بدین ترتیب پلیس می*تواند به سرعت مجرمان را در محل وقوع جرم شناسایی کند و به سابقه آن*ها پی ببرد.

این اسکنر اثر انگشت که توسط Fulcrum Biometrics منتشر شده، با کیفیت 256-bit, 508dpi عمل می*کند و روی گوشی*های آی فون و همچنین آی پاد لمسی قابل نصب و استفاده است. همچنین Fulcrum مدعی شده که این اسکنر می*تواند 10 اثر انگشت را به همراه پنج تصویر صورت از زوایای مختلف را در کمتر از یک دقیقه ثبت و ضبط کند.

آنچه که در نهایت از گزارشات عمومی FBI مشخص است، این است که اسکنر mobileOne راه طولانی برای قبولی در آزمایشات FBI و ورود به گوشی*های ماموران پلیس دارد و به این زودی*ها کاربرد عملی آن حداقل در زمینه امنیتی دیده نخواهد شد.
منبع بچه مثبت :ULC.ir
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic