خاطرات من و برنامه نویسی

یادگیری زبان های برنامه نویسی

 

شب یلدا

 

نوع مطلب :شخصی ،پیام مناسبت ها ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

شب یلدا برهمه ایرانی ها و پارسی زبانها مبارک
ادامه مطلب

فرق بین زن و مرد

 

نوع مطلب :شخصی ،قطعات ادبی ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

بر اساس آمار موسسه "هاریس"، فقط 76 درصد از زنان، اعلام کرده اند که حاضر هستند با همسر کنونی شان ازدواج کنند.
بخشی از تفاوت های مردان و زنان را به صورت زیر می توان عنوان نمود: 
* زنان تشریفات را دوست دارند.
* مردان کمتر تشریفاتی هستند.
* زنان، رابطه گرا بوده و تمایل به تماشا و نظر دارند و استعداد بیشتری برای بینش و شهود از خود نشان می دهند.
* مردان، هدف گرا بوده و به عمل و آزمایش، بیشتر تمایل نشان داده و استعداد بیشتری برای ارائه دلیل و منطق دارند.
* زنان نفوذ همسران خود را راحت تر می پذیرند.
* مردان در مقابل نفوذ زنان از خود مقاومت نشان می دهند.
* ترس زنان بیشتر است تا خشم شان.
* مردان بیشتر از این که بترسند، خشمگین می شوند.
* زنان تحمل بیشتری در برابر رنج بدنی نشان می دهند تا رنج روحی.
* مردان در برابر رنج روحی، مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند.
* زنان سعی دارند فرزندانشان، همواره راضی و راحت باشند.
* مردان، فرزندانشان را برای استقلال، مقابله با خطر و سختی ها آماده می سازند.

ادامه مطلب

تولبار بچه مثبت

 

نوع مطلب :شخصی ،خبر ،ابزار وب مسترها ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

من تولبار مخصوص سایت خودم رو ساختم در آینده می گم چطور شما هم این کار رو بکنید ولی فعلاً لینک صفحه دانلودش رو داشته باشیدGet our toolbar!


اطلاعات کامل درمورد سایتها

 

نوع مطلب :ابزار وب مسترها ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

از طریق لینکی که در ادامه مطلب آمده است میتوانید اطلاعات کاملی در مورد هر وب سایتی کسب کنید
حتی آخرین بروز رسانی هم شامل میشود.


ادامه مطلب

شکایت از سرویس دهنده های اینترنت

 

نوع مطلب :خبر ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

در صورت وجود هر گونه شکایت از وضعیت پهنای باند اینترنت ارائه شده توسط شرکتهای دارنده پروانه از سازمان ، کاربران می توانند با مراجعه به سایت سازمان به نشانی www.cra.ir   نسبت به ارائا شکوائیه و یا گزارش تخلف اقدام نمایند . 


می دانستید گرسنگی بیش از حد هم فرد را چاق می کند؟

 

نوع مطلب :خبر ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می گوید: گرسنگی بیش از حد نه تنها فرد را لاغر نمی کند بلکه اثر معکوس نیز داشته و باعث چاقی می شود.
فروزان صالحی افزود: وقتی بدن خیلی گرسنه بماند و اگر مقدار کمی غذا در اختیارش قرار گیرد همان مقدار کم را به صورت چربی درمی آورد و ذخیره می کند تا اگر در آینده گرسنه شد بتواند تا مدتی از این ذخایر استفاده کند.
وی ادامه داد: چنانچه افراد خود را گرسنه نگه دارند، بدن برای حفظ خودش چربی تولید و ذخیره می کند که این امر منجر به چاقی می شود همچنین گرسنگی سبب می شود تا قدرت یادگیری در افراد کم شود.
صالحی ادامه داد: معمولا کودکان از بدو تولد تا ۱۸ سالگی به دلیل این که در سنین رشد هستند نیاز به دریافت مداوم و مناسب مواد غذایی دارند در نتیجه در این سنین به هیچ وجه به کودکان توصیه نمی شود که برای لاغری رژیم غذایی بگیرند.
وی ادامه داد: در این سنین اگر کودکان چاق بودند لازم است تحرک و فعالیت بدنیشان را زیاد کنند و عادات بد غذایی که منجر به چاقی می شود (مثل خوردن غذاهای چرب، شیرین و نوشابه های گازدار) را ترک کنند.


کوچک ترین ماهی جهان را بشناسید

 

نوع مطلب :خبر ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند


کوچکترین گونه ماهی جهان با نام علمی “سیپریندیا” به طول ۸/۷ میلیمتر در ایالت ترنگانو مالزی کشف شد. رییس موسسه تحقیقات جنگلی مالزی با اعلام این خبر، گفت: این گونه از ماهی در حال حاضر در هیچ نقطه دیگری از جهان یافت نمی شود.
‘عظمی نوردین’ تاکید کرد که موسسه متبوع وی در حال پرورش و تکثیر این گونه ماهی کمیاب است تا از انقراض نسل آن پیشگیری شود.
این در حالی است که پیش از این دانشمندان اعلام کرده بودند که موفق به کشف کوچکترین ماهی در یک مرداب درمعرض خطر در اندونزی شده اند. این ماهی از انواع ماهی کپور است، بدنی نیمه شفاف دارد و سر آن فاقد اسکلت است.
ماهی ماده بالغ حداکثر هشت میلیمتر رشد می کند. نرها عضلات و باله های بزرگتر دارند که در تولید مثل از آن استفاده می کنند.
رکورد قبلی کوچکترین ماهی جهان به یک گونه ماهی گوبی هند – اقیانوسیه تعلق دارد که یک دهم یک میلیمتر از این ماهی تازه کشف شده بزرگتر است.


جعبه ی فلزی

 

نوع مطلب :کتاب ،قطعات ادبی ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

تعطیلات آخر هفته ی گذشته،پنجاهمین سالگرد ازدواج والدینم را جشن گرفتیم.امروز صبح هم آن ها به هاوایی رفتند.سفری که سال ها بود آرزویش را داشتند.آن چنان هیجان زده بودند که گویی به ماه عسل می روند.
وقتی پدر و مادرم با هم ازدواج کردند،فقط به اندازه ی یک سفر سه روزه در محدوده ی 85 کیلومتری شهر پول داشتند.آن ها باهم توافق کردند که پس از هر عمل رمانتیک یک دلار در جعبه ی فلزی مخصوص بیندازند.بدین ترتیب برای ماه عسل در هاوایی به مناسبت پنجاهمین سالگرد ازدواجشان پس انداز می کردند.
پدرم پلیس بود و مادرم معلم مدرسه.آن ها در خانه ی کوچک و محقری زندگی می کردند و تمام تعمیرات آن را خودشان انجام می دادند.در این شرایط بزرگ کردن پنج فرزند کار پر زحمت و سختی بود.گاهی اوقات پول کافی نداشتند اما هر فوریتی که پیش می آمدباز هم پدر اجازه نمی داد از حساب هاوایی پولی برداشته و خرج شود.موجودی جعبه ی فلزی به مرور بیش تر شد.آن ها با پول آن یک حساب پس انداز باز کردند و پس از مدتی اوراق مشارکت خریدند.
والدینم همواره عاشق و دل باخته ی هم بودند.به خاطر دارم،وقتی پدرم به خانه آمد و به مادرم می گفت:«یک دلار در جیب دارم.»مادرم لبخند زنان پاسخ می داد:«من می دانم چگونه آن را خرج کنم.»
زمانی هم که هر یک از ما فرزندان ازدواج کردیم،والدینمان به هر یک از ما یک جعبه ی کوچک فلزی هدیه دادندو رازشان را با ما در میان گذاشتند،رازی که برای همه ی ما بسیار جالب بود.
حال هر کدام از ما پنج فرزند برای ماه عسل رویایی خود پس انداز می کنیم.پدر و مادر به ما نگفتند که چقدر پول پس انداز کرده بودند.اما من فکر می کنم که باید مبلغ قابل توجهی بوده باشد.چون وقتی اوراق مشارکت را نقد کردند،به اندازه ی هزینه ی سفر به هاوایی،اقامت ده روزه در هتل و مقداری هم برای خرید و خرج های متفرقه پول داشتند.
قبل از عزیمت،هنگام خداحافظی پدرم چشمکی زد و گفت:«امشب حسابی برای مسافرت به کانگون باز می کنیم.فقط 25 سال زمان لازم داریم.»
آن لاندرز
برگرفته از کتاب سوپ جوجه برای روح زن و شوهرها_انتشارات:موسسه فرهنگی هنری نقش سیمرغ


عکس درختی که در روز عاشورا خون گریه می کند!!

 

نوع مطلب :خبر ،مذهبی ،تصاویر ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

درختی در قزوین روز عاشورا خون می گرید!! + عکس

عکس درختی که در روز عاشورا خون گریه می کند!!

درخت چنار کهن‌سالی در حیاط امامزاده علی‌اصغر در روستای زرآباد الموت در استان قزوین وجود دارد که به درخت چنار خون‌بار مشهور است. خون‌بار بودن این درخت، قدمت دیرینه‌ای دارد و


ادامه مطلب

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول ۹۱-۹۰ دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه پیام نور

 

نوع مطلب :خبر ،شخصی ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

در صورتی که از این برنامه استفاده می کنید برای سلامتی و تعجیل در ظهور یگانه منجی عالم بشریت نیز دعا کنید
به سادگی ذکر یک صلواتاخطار


اخطار ۱با توجه به منتشر نشدن رسمی برنامه امتحانات توسط دانشگاه پیام نور 
اخبار پیام نور مسوولیتی در قبال برنامه انتشار یافته در این پایگاه بعهده نمی گیرد
این برنامه غیر رسمی می باشد و ممکن است در زمان انتخاب واحد برنامه دچار تغییراتی نیز بشود
دانشجویان برای اطلاع دقیق از برنامه امتحانات خود به سیستم گلستان پیام نور و گزارش ۴۲۸ مراجعه کنند
اخطار
 ۲
ملاک برنامه امتحانات گزارش ۴۲۸ یا همان کارت ورود به جلسه امتحانات دانشگاه پیام نور می باشد این گزارش در زمان امتحانات و در صورت پرداخت بدهی شهریه  قابل دریافت می باشد
اخطار ۳: نحوه تشریحی نوشته شده در این برنامه کاملا اشتباه می باشد و ملاک نحوه تستی و یا تستی تشریحی بودن امتحانات لیست منابع می باشد.

ادامه مطلب

استفاده FBI از آیفون برای انگشت نگاری

 

نوع مطلب :خبر ،تصاویر ،برنامه های موبایل ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

پلیس FBI امریکا قرار است برای مبارزه با مجرمان، اسکنر اثر انگشتی که در گوشی*های جدید آیفون تعبیه شده است را مورد آزمایش قرار داده تا از آن در مبارزه با جرم و جنایت استفاده کند.
در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری رو بخوانید.....

ادامه مطلب

پوستر های حسینی ویژه محرم ۹۰

 

نوع مطلب :شخصی ،مذهبی ،تصاویر ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

پوستر های حسینی ویژه محرم 90ادامه مطلب

عاشورا

 

نوع مطلب :شخصی ،مذهبی ،پیام مناسبت ها ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

امروز دوست نداشتم مطلبی بنویسم ولی .....
امروز روزی که همه در حسرت این هستیم که ای کاش آن روز واقعه در آنجا حاضر بودیم و به امام حسین کمک می کردیم ؛ امام چیزی که همیشه ذهن من رو مشغول کرده این است که آیا من همین حالا مقتضیات زمانم رو می شناسم وآیا برای ظهور امام زمان کاری انجام داده ام؟ و آیا می دانم چه باید بکنم ؟آیا اگر در زمان امام حسین حضور داشتم جزء یاران امام بودم ؟ آیا از او و یاران پاک و گلچینش که در آزمون های مختلف در راه و دهه محرم آزموده شدن با تشنگی می بودم ؟ یا از گمراهان ؟ یا از غافلان ؟ که در زمان امام حسین بودند؟ نمی دانم
ولی دعا می کنم به حق حسین فاطمه (ع) و سرور و سالار شهدا بهشت که همه ما را در جرگه یاران امام زمان قرار بدهد و بصیرت شناخت راه حق و اراده و قدرت رفتن به راه حق را به همه ما بدهد ... آمین یا رب العالمین


گوگل، پیش‌نمایش‌های لحظه‌ای

 

نوع مطلب :ابزار وب مسترها ،

نوشته شده توسط:--- شکوهمند

جستجوگران سایت گوگل، هم‌اکنون می‌توانند به سرعت یک پیش‌نمایش از محتوای صفحات وب(اینترنتی) حاصل از جستجوی‌شان را مشاهده کنند، بدون این که مجبور باشند روی لینک مربوطه کلیک کنند. این کاربران، با این شیوه می‌توانند دریابند که آیا صفحه مربوطه، اطلاعات مورد نظرشان را دارد یا نه.

این “پیش‌نمایش‌های لحظه‌ای” در واقع، تصاویری لحظه‌ای از صفحات وب(اینترنتی) ذخیره شده در حافظه سرورهای سایت گوگل هستند که در سمت راست صفحه نمایش شما، به صورت پنجره‌هایی فرعی، ظاهر می‌شوند. این تصاویر را می‌توان با کلیک کردن بر روی یک علامت ذره‌بین قرار گرفته شده در سمت راست یک لینک حاصل از جستجو، نمایش داد.

این ویژگی درست یک ماه پس از آن ارائه می‌شود که گوگل برای اولین بار نتایج لحظه‌ای را در کاربرانش قرار داد، که در آن خدمات نیز، جستجوگرانی که اینترنت با پهنای باند بالا دارند، نتایج را همزمان با تایپ کلیدواژه‌های جستجوی‌شان، در صفحات مرورگر خود مشاهده می‌کنند. بر خلاف گزینه نتایج لحظه‌ای گوگل، گزینه پیش‌نمایش‌ لحظه‌ای آن به صورت پیش فرض برای تمام جستجوگران، فعال نیست. بلکه فقط زمانی که شما یک‌بار بر روی ذره‌بین ظاهر شده در صفحه جستجو کلیک کنید، فعال خواهد شد. پس از آن، زمانی که شما نشانگر ماوس خود را بر روی هر کدام از لینک‌های نتیجه جستجو متوقف کنید، یک پیش‌نمایش‌ لحظه‌ای اختصاصی از صفحه مورد نظر را خواهید دید که نشان می‌دهد، اطلاعات مرتبط با کلیدواژه‌های جستجوی شما، دقیقاً در کجای آن صفحه قرار دارد(تصویر پایینی را مشاهده کنید)، که این ویژگی برای مواقعی که صفحه مورد نظر، یک صفحه طولانی باشد.

این ویژگی جدید در سرتاسر دنیا در ساعت ۶ صبح روز سه شنبه نیمکره شرقی، برای عموم عرضه خواهد شد و ظرف یک یا دو روز برای تمام کاربران گوگل، در دسترس خواهد بود. عرضه عمومی اولیه، جستجوگران موبایل را پوشش نخواهد داد، اما کمپانی گوگل در حال بررسی این مساله است که چگونه می‌توان این خدمات را برای کاربران تلفن‌های هوشمند نیز گسترش دهد.

بااینحال، عرضه قابلیت پیش‌نمایش‌ها، یک دلیل دیگر در اثبات این نظریه است که نبرد بر سر بدست آوردن سلطه در زمینه جستجوی اینترنتی، در حال حاضر بیشتر بر روی واسط‌های کاربری(میانجی‌های کمکی) معطوف است تا اینکه کدام موتور جستجو در یک صفحه، ۱۰ نتیجه برتر را به کاربر ارائه می‌دهد. در حال حاضر، هر دو موتور جستجوی یاهو و بینگ در تلاشند تا خودشان را از گوگل متمایز نشان دهند، که نزدیک به ۷۰ درصد از بازار جستجوی آمریکا را در دست دارد.

بن گومز، یک مهندس ممتاز که به مدت ۱۱ سال است که با کمپانی گوگل همکاری می‌کند، عقیده دارد که این ویژگی جدید پیش‌نمایش در آزمونهای اولیه ثابت کرده است که خصوصیتی مفید است و سبب می‌شود که کاربران به اندازه ۵ درصد از نتایج جستجوی‌شان رضایت بیشتری داشته باشند.

“این ویژگی، بخشی از پروژه‌ای است که هدفش این است فرآیند جستجو را تعاملی‌تر[۴]، جذاب‌تر و روان‌تر کند.” گومز در جلسه توجیهی روز دوشنبه با اظهار این مطلب افزود؛ ” چیزی که ما به دنبال انجامش هستیم این است که به کاربران، اطلاعات مختصری در مورد محتوای یک صفحه جستجو شده ارائه دهیم، همین‌طور مکان کلیدواژه‌های مورد جستجوی‌شان را در محتویات آن صفحه اینترنتی نشان دهیم.

به عقیده گومز، این بخش از ویژگی، یعنی مشخص کردن مکانهایی از صفحه مورد نظر که نتیجه جستجو در آن قرار دارد، جادوی فنی نهفته شده در پشت این ویژگی جدید.

او بیان کرد، ” ما کاملاً می‌دانیم که هر کلمه‌ای در کجای شبکه گسترده اینترنت(جهان‌گستر) وجود دارد”

زمانی که نتایج مرتبط در انتهای صفحه ظاهر می‌شود- همانند وضعیت موجود در جستجوی تصویر سحابی عنکبوت قرمز در تصویر نشان داده شده در بالای این متن، پیش‌نمایش گوگل یک خط شکسته را در عرض صفحه پیش‌نمایش مربوطه نمایش می‌دهد تا بخشهای ناپیدای صفحه را نشان دهد. در صورتی که یک کاربر بخواهد به آن صفحه برود، با استفاده از این راهکار، پی خواهد برد که پاسخ مورد نظرش در پایین صفحه مورد ارجاع است، نه در بالای آن، و بدلیل اینکه بلافاصله نتوانسته بود یک تطابق را بین جستجویش و صفحه مورد نظر پیدا کند، این نتیجه را رد نخواهد کرد.

عملکرد پیش‌نمایش لحظه‌ای گوگل، تبلیغات گوگل را دربرنمی‌گیرد، حتی اگر هر کدام از تبلیغات گوگل به یک صفحه اینترنتی ختم شود. بر اساس گفته‌های گومز، گوگل اعمال این گزینه را مد نظر قرار داده است، اما در نسخه اولیه این برنامه، آن را لحاظ نکرده است.

نکته جذاب در مورد این ویژگی جدید این است که گوگل در شرایط طبیعی، با استفاده از یک موتور نرم‌افزار جستجوی کوچک اسپایدر، در میان صفحات اینترنت جستجو می‌کند که بیشتر بر پایه نحوه جستجوی ماشینی استوار است تا انسانی. در واقع این نرم‌افزار، تمام متن‌های موجود را ثبت کرده، اطلاعات جانبی(فراداده‌ها) موجود در تصاویر را گرفته و پیوندهای موجود را نیز تجزیه و تحلیل می‌کند. با این اوصاف، گوگل برای ساختن یک نمایش تصویری، باید چیزی فراتر از کاری که نرم‌افزارهای معمولی اسپایدر انجام می‌دهند را به کار گیرد.

گومز اظهار کرد، ” برای ترجمه و تعبیر محتوای کل شبکه اینترنت، نیاز به مقادیر بسیارعظیمی محاسبه خواهد بود،” همچنین او ادامه داد ” ما مجبور هستیم که مکان تمام این مطالب را به خاطر بیاوریم، رفتار و طرز عمل یک مرورگر را تقلید کرده، یک صفحه را ترجمه کرده و یک تصویر لحظه‌ای از آن صفحه ایجاد کنیم. همچنین بخشی از این صفحه را که متن مورد نظرمان در آن قرار دارد را به خاطر سپرده و شناسایی کنیم و این تصویر لحظه‌ای را چند بخش کرده و ارائه دهیم. نکته مهم‌تر این است که این کار را باید ظرف کمتر از ۱۰/۱ ثانیه انجام دهیم.

بااینحال، علی‌رغم تمام کوششهای بالا، بخشی از محتویات صفحات مورد نظر، شامل تعدادی از اطلاعات در قالب فلش را نمی‌توان به یک تصویر پیش‌نمایش تبدیل کرد.

برخلاف ویژگی نتایج لحظه‌ای گوگل که در اتصالات اینترنتی با سرعت پایین، غیرفعال می‌شود، پیش‌نمایش‌های لحظه‌ای برای کاربرانی که دارای اتصالاتی با سرعت پایین هستند، در دسترس است. بنابراین این ویژگی می‌‌تواند برای کاربرانی که پهنای باند اتصال آنها به اینترنت پایین است، نسبت به آن دسته که اتصالات با پهنای باند بیشتری دارند، منافع بیشتری در بر داشته باشد چون این مساله که کدام صفحه را انتخاب کرده تا به طور کامل بارگذاری شود، در یک اتصال شماره‌گیری(پهنای باند کم) بسیار مهم‌تر از یک اتصال با فیبر نوری(پهنای باند بالا) است.

منبع بچه مثبت : WSD تاسوعای حسینی بر همه بیدار دلان تسلیت باد

 

نوشته شده توسط:--- شکوهمند


ادامه مطلب

  • تعداد کل صفحات:3 
  • 1  
  • 2  
  • 3  


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic